Není odborník jako odborník

Pohybujete-li se na internetu, zjistíte velmi záhy, že izolaci stříkanou pěnou Vám provede v podstatě kdokoliv. Firem, které stříkané izolace nabízejí, vyrostlo v poslední době, se vzrůstající oblibou tohoto typu izolace, jak hub po dešti. Nic není překážkou a z obrovského výběru neuvěřitelně výhodných nabídek vám internet poskytne zaručenou kvalitu – firma přijede a provede izolaci během pár hodin a často až s neskutečnou zárukou.

Tak jde čas

Od nulové známosti stříkané izolace až po jednoznačného favorita, se izolace pěnou pohybuje již několik let. Opticky vypadá zateplování pěnou jako snadná a jednoduchá práce, ale nikde se neuvádí, jak tuto složitou technologii z hlediska dlouhodobé spolehlivosti aplikovat.

Není to jen v technologickém zařízení a jeho nastavení (poměry, teploty, tlaky, směšování atp.), ale i ve vhodnosti použitých surovin. Nejdůležitější oblastí je však návrh vlastní izolační vrstvy s ohledem na teplotní a vlhkostní charakteristiky prostředí. Zde prostě nemůžete být laikem.

Na závěr

Výběr zkušené realizační firmy by měl být hlavním faktorem pro úspěšnost realizace. Odbornost, návrh řešení se všemi aspekty k danému stavebnímu objektu a zkušenost zpracování, je zde absolutně klíčová. Na českých stavbách, kde stále více převládá kritérium ceny, to bude problém. U stříkaných izolací pur pěnou mnohonásobně platí, že nejlevnější není nejlepší.